Den Meliny Mercouri- nejlepší akce co znám

19. června 2011 v 10:22 | Radunka |  ♥ My life
Ahoj, včera se už podruhé konala podle mě nejlepší kulturní akce všech dob- den Meliny Mercouri. Tak se podíváme, co to vlastně je.

Je to velká kulturní akce pod širým nebem. Včera to byl docela problém protože celou dobu pršelo. A my byly oblečené do...no... tříčtvrťáků, kroks (nemám je ráda a nsím je) a lehké mikinky. Hmmm, to bylo něco.
Také je důležité říct, že se tato akce koná v Plzni, a stojí to za to.
Teď něco o Melině (ze stránek akce):
Melina Mercouri

Melina Mercouri
(18. 10. 1920 - 6. 3. 1994)


Řecká herečka a zpěvačka, krásná a velmi živá žena. Hrála nejen v Řecku, ale i na Brodwayi a ve filmu. Získala několik významných hereckých ocenění a nominací: 1960 cena pro nejleší herečku na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes 1962, 1964, 1970 nominace na Zlatý glób.

V letech 1981-1989, 1993-1994 se stala dvakrát řeckou ministryní kultury. Z tohoto postu v roce 1983 koncipovala projekt Evropské hlavní město kultury, který patří k neúspěšnějším projektům v historii Evropské unie s konkrétními přínosy v kultuře, cestovním ruchu a ekonomice.

Projekt EHMK byl vyhlášen a uveden v život 12. června roku 1985. Proto v Plzni - Evropském hlavním městě kultury 2015 - připomínáme 12. červen (nebo sobotu tomu dni nejbližší) jako DEN MELINY MERCOURI.


Tak to vidíte. Je to opravdu obrovská akce plná mladých a šikovných lidí. Chcete si vyrobit vlastní placku? Není problém. Chcete zkouknout výtvory střední školy návrhářské, které byly oceněny na několika soutěžích? No prosím, den Meliny Mercouri je pro vás jako dělaný. V roce 2009 byla možnost vyzkoušet si skákací boty. To byla ale sranda! Občas se pádům nevyhnete, ale stojí to za to.


Další důležitá informace- vstup na tuto akci je bezplatný.
Také je tam čajovna a stánek s indickým jídlem. Spoustu lidí se bojí nových věcí, ale prosím, nebojte se a vyzkoušejte třeba samosu. Všechna jídla jsou moc dobrá a většina je ve slaném a sladkém provedení.
Také je tam stánek plzeňských andělů. Můžete podporovat aktivně nebo pasivně tyto úžasné akce. Já jsem se přihlásila a (nejspíš) budu na těchto akcích roznášet programy a letáky. Přeně takhle bych chtěla pomáhat.
Pak je ještě dobré vědět, že nejsem z Plzně a přesto se budu aktivně zapojovat.
A ještě jedna důležitá věc- každý rok je akce jiná a proto každý rok zažijete unikátní zážitek

Tak co, navštívíte příští rok tuto akci?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jsi líný- trefíš se do tečky?

Ne
Nuda
.
Co?

Komentáře

1 ♥livka♥ ♥livka♥ | Web | 19. června 2011 v 12:06 | Reagovat

3. kolo sonb http://blocekforgirls.blog.cz/1106/3-kolo-sonb

2 Radooza Radooza | 20. června 2011 v 11:00 | Reagovat

Zcela určitě se přijdu potěšit i příští rok. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥   ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥